یک ساله شدن سایت پرشین بال و فعالیت های فریستایلی

cropped-heasde-persianball
یک ساله شدن سایت پرشین بال و همینطور همکاری بچه های فریستایل رو که مثل یک تیم باهم بودن برای پیشرفت فریستایل رو به همه عاشقان فریستایل فوتبال تبریک میگیم !
اهدافی که تو این یک سال داشتیم و به سر انجام رساندیم :
* برگزاری مسابقات فوتبال نمایشی ایران ۲۰۱۵ ( با شرکت ۱۶ فریستایلر ایرانی از ۶ شهر ) بعد از حدود ۵ سال که مسابقه ای برگزار نشده بود .
* راه اندازی اولین لیگ آنلاین سالانه (بهمن و اسفند ) با داوری بهترین فریستالران دنیا در مدت ۶۰ روز ( با شرکت ۲۴ فریستایلر ایرانی از ۹ شهر ) ،با هدف گرفتن انگیزه بیشتر برای تمرین ، کسب تجربه ، دیده شدن و …
* برگزاری مسابقات نوتاچ با مدت زمان یک ماه نیم برای پیشرفت حرکات پایه فریستایل فوتبال ( با شرکت ۲۴ فریستایلر ایرانی از ۷ شهر )
* دوبرابر شدن تعداد فریستایلران ایرانی توسط فعالیت های فیزیکی و مجازی (برگزاری مسابقات ، آکادمی ، ساخت ویدیو آموزشی ، آپلود ویدیو های فریستایلی و … )
* راه اندازی پیج اینستاگرام برای معرفی فریستایلران جوان ایرانی برای تشویق و انگیزه دادن و معرفی ورزش فریستایل فوتبال
* اطلاع رسانی لحظه ای از اوضاع فریستایلی دنیا و آپدیت بودن فریستایلران
* گلچین کردن بهترین ویدیو های فریستایلی و مسابقات بین المللی و اپلود در کانال آپارات و تلگرام ( بدلیل فیلتر بودن یوتیوب و فیسبوک دوستان از دیدن فیلم ها و اخبار مسابقات و خیلی چیز های دیگر محروم بودن یا خیلی به سختی انجام میدن )
*آشنا کردن عموم مردم از ورزش فریستایل فوتبال از طریق فضای مجازی
** قابل توجه هست که برای تک تک این اتفاقات چه فیزیکی و چه مجازی ، زمان های زیادی صرف شده که مزد آن را با دیدن پیشرفت فریستایل ایران در این یک سال در یافت کردیم ، پس اگر شما در این ریل فریستایلی قرار گرفتید هیچوقت جا نزنید و قدر این فرصتی که پیش آمده رو بدانید و با قدرت به تمریناتتون ادامه بدید .
** چند چیزی را هیچوقت فراموش نکنین ، همیشه باهم باشیم ، مغرور نشوید حتی اگر قهرمان جهان شدید یه روزی انشالله ، ارزش اخلاق بالاتر از قهرمانی هست ،کاری نکنید از بقیه فریستایلر ها ترد بشوید که این یعنی نابودی ،خود خواه ، دورو و منفعت طلب نباشید ، چیزی یاد گرفتید به دیگران یاد دهید ، چیزی از کسی یاد گرفتید قدر دان واقعی باشید ، نابرده رنج گنج میسر نمی شود ، با احترام با هم صحبت کنیم به جای تو از شما و همیشه جمع ببندیم این نشانه شخصیت شما و تربیت خانوادگی هست مخصوصا کسانی که از نزدیک آشنا نیستیمبدین اینگونه ارتباط با دیگران برایتان راحت تر خواهد بود ،اگر در چیزی عالی باشین در جنوب دره ناکجا آباد هم باشین دیده میشین قطعا پس بهانه نیارید برای خودتون هیچوقت که سمّه ، احترام بزرگتر ها و پیشکسوت هارو حتما داشته باشید ، هرچیزی رو که برای خودتون میخوایین برای دوستتون هم بخوایین ،به جای حرف زدن تمرین کنیم، حرف زدن فریستایلرا با حرکاتشونه ، همیشه از هم حمایت کنیم و هرجا مسابقه ای فریستایلری چه فیزیکی چه مجازی برگزار شد شرکت کنیم و حمایت کنیم حتی شما دوست عزیز ، هر چند وقت یک بار حال دوستان فریستایلری رو جویا بشیم انگیزه بدیم بهشون ، حواسمون به همدیگه باشه کسی منحرف نشه و کمک حال هم باشیم ، ما یک خانواده هستیم ، همگی برای سال جدید فریستایل یک دل باشیم تا دستاورد هایمان جندین برابر باشد که سود آن برای خو د و جامعه فریستایلی ایران خواهد بود .
** موفق باشید

سبک های فریستایل و معیار قضاوت داوران بین المللی

سبک های اصلی فریستایل فوتبال
حرکات نشسته : Sit moves
حرکات روی سر : Upper moves
حرکات های پا : Lower moves
—-
دیگر سبک ها !
حرکات آکروباتیک : Acrobatic Moves
حرکات قفلی : Blocking moves
حرکات کلیپر ( حرکات فوتبگ ) 🙁 Clliper moves (footbag moves
حرکات روی زمین : Ground moves
————————————

* معیار قضاوت مسابقات بین المللی فریستایل فوتبال
Difficulty =
سختی حرکت
Style و flow =
زدن حرکات زیبا و پشت سرهم و بدون هدر دادن زمان
Variety =
داشتن تنوع در حرکات، داشتن چند ترنزیشن در یک روند
ترنزیشن به معنای انتقال توپ از در سبک های اصلی است به عنوان مثال انتقال تو پ از سر به نشسته یا برعکس
orginality =
که همه اینو ندارن ولی اگه داشته باشی خیلی خوبه
حرکت ابداعی
All round =
به معنی زدن سبک های اصلی است که آل روند بودن واجبه و باید در همه مسابقات انجام داد
Mistake =
مسایل بالا به شرط نداشتن اشتباه ارزش دارهاحمدرضا

نویسنده : @AHmadrezaFS

post

چند پیشنهاد برای پیشرفت به فریستایلر ها

چند نکته برای پیشرفت فریستایلر ها
۱-ویدیو هایی که در اینستاگرام آپلود می کنید خوب است ، کوتاه و خلاصه است . اما برای داشتن رزومه نیاز دارید حداقل ۲ دقیقه ویدیو از کاراتون داشته باشید. که سایت آپارات را بهتون پیشنهاد میکنم.
۲- کانال آپارات بسازید و کارهای خود را در آنجا بار گزاری کنید.
۳- با این کار در عین حال که خود را به هموطنانتان معرفی کردید امکان تجارت را هم برای شما فراهم می کند.
۴- سعی کنید اسم ویدیو های خود را با نام خود + نام رشته ورزشیتون آپلود کنید. مثلا امید – فوتبال نمایشی یا امید فریستایل فوتبال. یا در اینستاگرام با هشتگ های , و فوتبال_نمایشی و فریستایل_فوتبال #iranfreestyle #iranf3 استفاده کنید. این کار چند مزیت دارد. یک عوام مردم ما را با روپایی زن های ساده اشتباه نخواهد گرفت و دیگر اینکه رشته ورزشی خود را بیشتر معرفی میکنید.
۵- برای بازدید بیشتر ویدیوتان سعی کنید مکانی ویژه را که برای ویدیو انتخاب کنید سمبل شهرتان یا حداقل مکان زیبایی باشد.
۶- نکته دیگر انتخاب یک دوربین مناسب ( حتی بعضی گوشی های اچ دی نیگیرد و نیازی به دوربین dslr نمی باشد اما اگر امکان استفاده دارید دریغ نکیند) و زاویه فیلمبرداری مناسب می باشد ( روبه عنوان مثال رو به آفتاب )می باشد.
۷- ادیت ویدیو ها بهتر است با کامپیوتر انجام شود تا با گوشی های موبایل . به عنوان مثال برنامه sony vegs را پیشنهاد میکنم که در عین سادگی ادیت حرفه ای را برای شما قادر می سازد . یک ادیت خوب حتی در بعضی اوقات ضعف دوربین را پوشش می دهد.
نکات ۵ و ۶ و ۷ الزامی ندارد اما اگر آن کار را انجام دهید ویدیو شما حرفه ای تر به نظر می رسد.

کانال تلگرام : @iranfreestyle

جلسه اعضای فدراسیون فریستایل فوتبال آسیا

جلسه اعضای فدراسیون فریستایل فوتبال  به نیت هرچه ارتباط بیشتر بین اعضا و برنامه ریزی برای آینده فریستایل فوتبال در هر کشور و همچنین آسیا  بخصوص در سال آینده تشکیل شد.
بعد از ارایه گزارش هر یک از اعضا  از وضعیت فریستایل فوتبال  ارائه آن،  توضیحی در رابطه با برنامه های خود می دادند. در این جلسه که نماینده گان فدراسیون اسیایی کشور های ویتنام ، سنگاپور ، ایران ، چین ، برونه ای ، فیلیپین ، تایلند، اندونزی ، ژاپن و همچنین بدلیل اهمیت این موضوع نماینده فدراسیون جهانی از لندن نیز در این جلسه حضور داشت که مسائل مهم فریستایل فوتبال و راه های پیشرفت آن بررسی شود.   یکی از موضوع های مهم دیگر این جلسه درباره برگزاری مسابقات سال آینده بود. اعضا برنامه های بسیار خوب و قوی آماده کرده بودند که سه کشور سنگاپور و چین و ایران خودنمایی میکرد.  البته به نظر می رسد  کشور سنگاپور  بدلیل اینکه مسابقات امسال اندونزی دو سنگاپوری نقش بسزایی در سازمان دهی مسابقات داشتند  ، که اعتماد را جلب کرده اند. و همینطور کشور چین که برنامه های بسیار متنوعی مطرح کرد که بودجه خوبی رو هم ارائه دادند. ولی در این حین کشور ایران رو هم نباید فراموش کرد. بنده تمام سعی خود را برای آماده بودن ایران با نهیه یک پرپوزال خوب انجام دادم و همین امر باعث شد نام ایران به عنوان نامزد میزبان مسابقات شنیده شود.  اینشالله طی ماه های آینده برای  گرفتن میزبانی تلاش مضاعفی انجام خواهم داد. در هر حال یک پیش زمینه ای در ذهن فدراسیون جهانی و آسیا بوجود آمد که قطعا تا دو الی سه سال دیگر برداشت خواهیم کرد. اگر فراموش نکردید رنکینگ مسابقات کشوری را به همین شکل برای ایران گرفتم . نتیجه چندین ماه آینده مشخص خواهد شد.

با تشکر
نویسنده : احمدرضا
@Ahmadreza fs

12246659_1057932964252186_2684519589326389593_n