شرایط شرکت در مسابقات قهرمانی فوتبال نمایشی ایران ۲۰۱۵

به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام به همه دوستان فریستایلر
مسابقات قهرمانی فریستایل فوتبال (فوتبال نمایشی) ایران ۲۰۱۵ ثبت شده در فدراسیون جهانی  در تاریخ  ۱۷ مهر ماه  جمعه در اصفهان برگزار خواهد شد.

* قبل از هرچیزی باید ذکر شود این مسابقه به صورت شخصی و با تلاش و کوشش احمدرضا فلسفی و یاسین شاهپیری و همینطور با کمک بقیه ورزشکاران این رشته برگزار خواهد شد. و هیچ وابستگی به هیچ نهاد دولتی و غیر دولتی ندارد.

مطالب و قوانین بر اساس قوانین مندرج شده در فدراسیون جهانی می باشد در بعضی قسمت ها تاکید شده  لذا الزام در اجرای آن  مهم می باشد.

زمان و مکان مسابقات :
زمان :  ۱۷ مهر ماه  جمعه در اصفهان برگزار خواهد شد.
ادرس : اصفهان ، سه راه حکیم نظامی. مجموعه ورزشی پردیس . جنب تعاونی اتکا سالن ایروبیک پردیس
photo_2015-09-30_02-08-16 photo_2015-09-30_02-08-22

برنامه ریزی مسابقات (۱۷ مهرماه جمعه ) :
۰۹:۰۰  تا ۰۹:۱۵ افتتاحیه
۰۹:۱۵ تا  ۰۹:۴۵  حذفی ۱۶ نفر برتر
۰۹:۴۵ تا ۱۰:۱۵ حذفی ۸ نفر برتر
۱۰:۱۵ تا ۱۰:۳۵ حذفی ۴ نفر برتر
۱۰:۳۵ تا ۱۰:۴۰ رده بندی
۱۰:۴۰ تا ۱۱:۰۰ فینال
در صورتی که تعداد ۲۰ شرکت کننده یا بیشتر باشد بصورت گروهی  قبل ” از حذفی ۱۶ نفر برتر ” بمدت ۴۰ دقیقه برگزار خواهد شد.

شرایط ثبت نام :

* برای ثبت نام تا تاریخ  ۱۲ مهر یکشنبه فرصت دارید. قطعا بعد از این تاریخ هیچ مسئولیتی در قبال ثبت نام فریستایلری وجود ندارد.

 • * برای ثبت نام به لینک زیر رفته و اطلاعات را پر کنید.    طبق عکس عمل کنید. اگر سوالی دارید به شماره تلگرام ۰۹۱۰۴۹۶۷۴۲۵  (احمدرضا ) پیام دهید.
  http://www.freestylefootball.org/events?event=73

Untitled 380

*  ورودی این مسابقات ۱۵۰۰۰ تومان می باشد. که قطعا ،  فقط و فقط برای هزینه های جاری برگزاری مسابقات صرف خواهد شد. لازم به ذکر است که برای  کامل شدن ثبت نام بایداین مبلغ پرداخت شود که غیر از آن ثبت نام شما تکمیل نشده است.  برای پرداخت به شماره حساب   ۶۱۰۴۳۳۷۹۲۹۰۶۱۳۸۸  به نام آقای یاسین شاهپیرزیارتگاهی بانک ملت اقدام کنید. ( حتما قبل و بعد پرداخت با آقای شاهپیری ۰۹۱۳۲۲۹۶۰۰۵   هماهنگ کنید )   دریافت مبلغ  در محل برگزار ی مسابقه امکان پذیر نمی باشد پس لطفا درخواست نکنید حتی شما دوست عزیز !!
نکته : حتی یک ریال به جیب هیچ کسی نخواهد رفت. برگزاری مسابقات بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد که نیاز به برنامه ریزی چندین هفته ای دارد و ما را چیزی جز عشق به پیشرفت این ورزش در ایران  و کمک به دوستان فریستایلرو نگه نداشته است.

شرایط سفر شما به اصفهان :
شما می توانید
۱- چهارشنبه ۱۵ مهر وارد اصفهان شوید : آقای یاسین شاهپیری ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۲:۰۰ سالن ورزشی را در اختیار دارند و درب آن بروی همه دوستان بصورت رایگان باز است و  می توانید در آن روز در عین حال که با شرایط اصفهان آشنا می شوید به تمرین هم با فریستایلر های دیگر مشغول  شوید. و شب را در مهمانپذیراستراحت کنید  و صبح پنج شنبه به دور همی اصفهان خواهید رفت ومی توانید با تمرین برای مسابقه آماده شوید.

۲- پنج شنبه  ۱۶ مهر وارد اصفهان شوید : در آن روز می توانید با دوستان فریستایلر در منطقه ای دور همی برگزار کرده و مشغول به تمرین بشوید و یا حتی می توانید از خستگی سفر استراحت کرده تا برای روز مسابقه آمادگی کامل داشته باشید. و شب را در مهمانپذیراستراحت کنید  و صبح جمعه آماده مسابقه شوید.

نکته اول : اگر مایل به رزرو مهمان پذیر هستید می توانید با آقای شاهپیری هماهنگ کنید. تا مشکلی پیش نیاید. مهمانپذیری در نزدیکی محل مسابقه می باشد که هزینه آن شبی ۳۰ تومان می باشد که نسبت به بقیه مکان ها بسیار مناسب می باشد.  ( برای هماهنگی به  آقای شاهپیری  ۰۹۱۳۲۲۹۶۰۰۵ تماس بگیرید و یا در تلگرام پیام دهید. )

فرمت رویداد و قوانین ( مطابق با قوانین فدراسیون جهانی ) :
* برای سید بندی شرکت کنندگان ، یک دقیقه روتین ( حرکت با توپ تک نفره ) باید انجام شود و داوران  نسبت به روتین شرکت کنندگان جدول  را می چینند  . و اگر حذفی بود به شکل زیر نفر اول با ۱۶ اوم  و ….

Untitled 378

 * مسابقات  battle ( تن به تن ) : زمان مسابقه ۳ دقیقه و برای هر بازیکن ۳ روند ۳۰ ثانیه ای و انجام حرکات با یک توپ می باشد.

* تعداد افراد شرکت کننده اگر ۱۶ نفر باشد مسابقات بصورت حذفی برگزار می شود. و اگر تعداد ۲۰ نفر یا بیشتر برسد بصورت گروهی  برگزار خواهد شد.

جوایز :
* گرفتن رنکینگ از سوی فدراسیون جهانی ،  (مسابقات جهانی ۳ ستاره ، مسابقات قاره ای دو ستاره و مسابقات ملی یک ستاره می باشد). امتیازات برای هر مقام به شکل زیر میباشد.
Untitled 377

 • * مدال و کاپ
  * گواهی مقام
  * پول

قضاوت :
داورها –
سرداور : یاسین شاهپیری
داور دوم : احمد یحیوی
داور سوم :امیر محمد صفاریان

*- داور ها می توانندرای ممتنع  نیز بدهند و اگر مسابقه به تساوی کشبد میتوانند اعلام کنند یک روند ۳۰ ثانیه برای هر شرکت کننده  اضافه شود. و دوباره تصمیم بگیرند.
* داوران از یک ساعت قبل مسابقات تا پایان مسابقات  به هیچ وجه نباید با شرکت کنندگان خوش بش و حتی صحبت کنند.

مبنا قضاوت (طبق قوانین فدراسیون جهانی ) :

 • Difficulty – Technically difficult tricks and combinations are appreciated – سختی حرکات و ترکیب بندی آنها باهم
 • Originality – Performing with individual style and creativity is recommended – ابداعی و استفاده از خلاقیت شخصی
 • All round – Competence in all basic aspects (uppers, lowers and sit-downs – acrobats –  استفاده از تمام سبک های فریستایل سر – نشسته – پا – آکروبات
 • Trick Execution – Looking for clean demonstration of each trick – انجام حرکات به شکل تمیز و صحیح
 • Mistakes – Drops of use of hands are not appreciated – اشتباهات – تاثیر منفی در رای داروان برای افتادن توپ و یا گرفتن آن با دست
 • Variety – Repetition should be avoided in battles –  داشتن تنوع در هر روند و همینطور در کل مسابقات

درباره رشته ورزشی فریستایل فوتبال :
فریستایل فوتبال یا حرکت آزاد با توپ ( فوتبال نمایشی ) به انجام حرکات با توپ را می گویند(ساده ترین تعریف ممکن ) . این رشته که ترکیبی از هنر و ورزش می باشد در سال ۲۰۱۱  فدراسیون جهانی  آن تاسیس شد و از آن سال به بعد اکثر مسابقات بین المللی را اداره می کند.

درباره مسابقه   :
* اول از همه باید ذکر شود این مسابقه به صورت شخصی و با تلاش و کوشش احمدرضا فلسفی و یاسین شاهپیری و همینطور با کمک بقیه ورزشکاران این رشته برگزار خواهد شد. و هیچ وابستگی به هیچ نهاد دولتی و غیر دولتی ندارد.

*  با همت و کوشش و همچنین رایزنی احمدرضا فلسفی این مسابقات در فدراسیون جهانی برای اولین بار ثبت شد.  (  نهال این اتفاق در طی ملاقاتی که احمدرضا با رییس فدراسیون جهانی در سال ۲۰۱۳ داشت کاشته شد و با پیگریهای ایشان امسال خدا رو شکر به ثمر نشست و انشالله با کمک و همدلی فریستایلرها  این راه ادامه پیدا میکند ) چیزی که خیلی از کشورها از آن برای گرفتن رنکینگ جهانی این رشته استفاده می کردند در حالی که ورزشکاران ما برای گرفتن رنکینگ با صرف هزینه شخصی به مسابقات بین المللی سفر می کردند . که قطعا این مهم یک اتفاق بزرگ برای فوتبال نمایشی ایران خواهد بود. باشد که قدر بدانیم و به جای به حاشیه بردن خود و این ورزش برای پیشرفت هر چه سریعتر به هم  کمک کنیم .  البته که رنکینگ خیلی ارزش بیشتری برای ورزشکار این رشته نسبت به جایزه های معمولی  دارد . در ادامه درباره رنکینگ بیشتر توضیح داده می شود.

* شهر اصفهان را بدلیل نزدیکی به همه دوستان در شهرهای مختلف انتخاب کردیم.  این مسابقات برای اجرا نیاز به امکاناتی  مهمی داشت که با تلاش و پیگیری های آقای یاسین شاهپیری به نحو احسن به سر انجام رسید. که جا داره واقعا بخاطر زحمات این چندوقت از ایشان تشکر کرد.انشالله تا پایان مسابقات به همین شکل ادامه پیدا می کند.

* دوستان پیشکسوت این رشته قطعا درباره رنکینگ و ارزش آن میدانند اما لازم میدانم یک توضیحی برای دوستان تازه کار و علاقه مند این رشته بدهم.
فدراسیون جهانی سالانه مسابقاتی را  ( هر سال در یک کشور ) برگزار میکند که ۱۶ فریستایلر برتر دنیا در آن حضور دارند.  که از آن ۱۶ نفر،  ۸ نفر برتر سال قبل این مسابقات به علاوه ۶ نفر با احتساب رنکینگ بالا به علاوه دو شخص که بصورت وایلد کارد شرکت خواهند کرد. که هزینه تمام این ۱۶ نفر به عهده فدراسیون جهانی می باشد  که غیر از آن قطعا دارای کسب شهرت در میان تمام فریستایلر های دنیا را نیز دارد.

Untitled 379

و در پایان شماره تلفنی که لازم خواهید داشت را دوباره می گذاریم .

یاسین شاهپیری  – امور مالی  ( پرداخت ورودی مسابقات ، رزور هتل ) ۰۹۱۳۲۲۹۶۰۰۵  ( تلگرام )
احمدرضا فلسفی – امور ثبت نام  ۰۹۱۰۴۹۶۷۴۲۵ (تلگرام)

کانال تلگرام برای اخبار مربوطه و اطلاع رسانی :  https://telegram.me/IranFreestyle

One thought on “شرایط شرکت در مسابقات قهرمانی فوتبال نمایشی ایران ۲۰۱۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *